Hayal Gibi Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Atatürk ve Türk Bayrağı
Messi: "Arda takımımda hep var" Atatur10
Giriş yap

Şifremi unuttum

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
» Şeytanlar Kongresi
Messi: "Arda takımımda hep var" Icon_minitimePerş. Nis. 15, 2021 1:49 am tarafından tunayashar

» Gezegenin Yeni İnsanları
Messi: "Arda takımımda hep var" Icon_minitimeSalı Nis. 13, 2021 6:57 am tarafından tunayashar

» Hi ben Tuna
Messi: "Arda takımımda hep var" Icon_minitimeSalı Nis. 13, 2021 6:40 am tarafından tunayashar

» Bize Sevmesini Öğretmediler Sevgili___________
Messi: "Arda takımımda hep var" Icon_minitimePtsi Nis. 30, 2012 11:14 pm tarafından duygu

» Gs'nin Son ve Harika Tezahüratı "Nevizade Geceleri"... mp3 indir
Messi: "Arda takımımda hep var" Icon_minitimeSalı Nis. 26, 2011 10:25 pm tarafından Serdar73

» Samet Aybaba kredi kartıyla kaleci almış !
Messi: "Arda takımımda hep var" Icon_minitimeCuma Şub. 18, 2011 9:01 pm tarafından HayalGibi

» SEOUL HIREMCO F1,F2,X,TITANX ve TURBO-HD için Hazır Kanal Listesi
Messi: "Arda takımımda hep var" Icon_minitimeCuma Şub. 18, 2011 5:44 pm tarafından eleman

» BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN..
Messi: "Arda takımımda hep var" Icon_minitimePerş. Eyl. 09, 2010 5:28 am tarafından neslihan efran

» ahhh ahhh..
Messi: "Arda takımımda hep var" Icon_minitimeÇarş. Eyl. 08, 2010 6:36 am tarafından neslihan efran

» ANLASANA......
Messi: "Arda takımımda hep var" Icon_minitimeÇarş. Eyl. 08, 2010 5:15 am tarafından neslihan efran

» DÜŞKAVURAN...
Messi: "Arda takımımda hep var" Icon_minitimeÇarş. Eyl. 08, 2010 5:11 am tarafından neslihan efran

» HER AŞK KATİLİDİR BİR ÖNCEKİNİN..
Messi: "Arda takımımda hep var" Icon_minitimeÇarş. Eyl. 08, 2010 5:08 am tarafından neslihan efran

» YANLIŞ ANLA BENİ..
Messi: "Arda takımımda hep var" Icon_minitimeÇarş. Eyl. 08, 2010 5:03 am tarafından neslihan efran

» YİTİKLİĞİMİZE...
Messi: "Arda takımımda hep var" Icon_minitimeÇarş. Eyl. 08, 2010 4:59 am tarafından neslihan efran

» Yengeç Burcu (22 Haziran - 23 Temmuz)
Messi: "Arda takımımda hep var" Icon_minitimeÇarş. Eyl. 08, 2010 4:50 am tarafından neslihan efran

» git artık..
Messi: "Arda takımımda hep var" Icon_minitimeÇarş. Eyl. 08, 2010 4:46 am tarafından neslihan efran

» yok daha neler:d
Messi: "Arda takımımda hep var" Icon_minitimeÇarş. Eyl. 08, 2010 4:40 am tarafından neslihan efran

» kendimi ihbar ediyorummmm:D
Messi: "Arda takımımda hep var" Icon_minitimeSalı Eyl. 07, 2010 1:26 am tarafından HayalGibi

» Genç Kız ve Cinayet
Messi: "Arda takımımda hep var" Icon_minitimePaz Eyl. 05, 2010 5:20 pm tarafından geceler67

» Facebook Bağlantı Sistemi
Messi: "Arda takımımda hep var" Icon_minitimePerş. Ağus. 12, 2010 4:31 pm tarafından HayalGibi

En iyi yollayıcılar
HayalGibi (888)
Messi: "Arda takımımda hep var" Bar_leftMessi: "Arda takımımda hep var" BarMessi: "Arda takımımda hep var" Bar_right 
GrkM (303)
Messi: "Arda takımımda hep var" Bar_leftMessi: "Arda takımımda hep var" BarMessi: "Arda takımımda hep var" Bar_right 
asalet_05 (261)
hüsna (183)
neslihan efran (145)
frenetico_angelo (128)
CanTanem (66)
Mv_FLZF (37)
SfenKs (29)
merdogan62 (17)

Anahtar-kelime

+1902  

Anket

Hayal Gibi Forum da en beğendiğiniz bölüm hangisi :)

Messi: "Arda takımımda hep var" Bar_left0%Messi: "Arda takımımda hep var" Bar_right 0% [ 0 ]
Messi: "Arda takımımda hep var" Bar_left20%Messi: "Arda takımımda hep var" Bar_right 20% [ 2 ]
Messi: "Arda takımımda hep var" Bar_left10%Messi: "Arda takımımda hep var" Bar_right 10% [ 1 ]
Messi: "Arda takımımda hep var" Bar_left10%Messi: "Arda takımımda hep var" Bar_right 10% [ 1 ]
Messi: "Arda takımımda hep var" Bar_left30%Messi: "Arda takımımda hep var" Bar_right 30% [ 3 ]
Messi: "Arda takımımda hep var" Bar_left0%Messi: "Arda takımımda hep var" Bar_right 0% [ 0 ]
Messi: "Arda takımımda hep var" Bar_left20%Messi: "Arda takımımda hep var" Bar_right 20% [ 2 ]

Toplam Oylar : 10

Ziyaretçi Defteri
Messi: "Arda takımımda hep var" Ziyare10
Sosyal yer imi

Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde Hayal Gibi adresi saklayın ve paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde Hayal Gibi Forum adresi saklayın ve paylaşın

RSS akısı

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

Istatistikler
Toplam 1074 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: tunayashar

Kullanıcılarımız toplam 1543 mesaj attılar bunda 699 konu
Kimler hatta?
Toplam 3 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 3 Misafir

Yok

[ Bütün listeye bak ]

Sitede bugüne kadar en çok 181 kişi Ptsi Tem. 31, 2017 7:07 am tarihinde online oldu.
Hayal Gibi Forum Facebook
TopListler

TOPlist

Messi: "Arda takımımda hep var"

Messi: "Arda takımımda hep var" Empty Messi: "Arda takımımda hep var"

Mesaj tarafından HayalGibi Çarş. Ağus. 12, 2009 10:51 pm

Messi: "Arda takımımda hep var" News_m10

Barcelona'nın Arjantinli süper yıldızı Lionel Messi Arda Turan hakkında yaptığı çarpıcı açıklamalar ile dikkat çekiyor: "Play Station'da futbol oynarken onu takımıma muhakkak alıyorum"

Gazetenin 25 Mart 2009 tarihli baskısında Galip Öztürk imzalı röportajın tamamı şu şekilde;

Önce bu özel röportaj nasıl yapıldı onu bir anlatalım.. Tarih Şubat 2009.. Arjantin Milli Takımı, akşam saat 21:00'de Fransa ile karşılaşacak. Teknik direktör Armando Diego Maradona oyuncular karşılaşmadan yaklaşık 4 saat önce Palm Beach Otel'de son hazırlıklarını yapıyor.

Otele geldiğimizde güvenlik önlemlerinin daha öncesine göre çok daha sıkı olduğunu görüyorum. Daha öncesinde Maradona ile görüşmemi sağlayan Noray Nakis'in cep telefonu problemi bir kez daha nüksediyor ve kendisine ulaşamayınca, güvenlik noktasında duran polislerin izin verdiği kadar, futbolculara kedinin ciğere baktığı gibi bakıyorum. Barcelona ve Arjantin Milli Takımı'nın genç yıldızı Lionel Messi ile görüşeceğime dair bana söz veren Noray Ağabey sonunda toplantı odasından çıkıyor. Avazım çıktığı kadar "Noray Ağabey" diye bağırıyorum. Bir talimatıyla güvenlik koridorunun diğer tarafındayım. Hemen Messi'yi soruyorum. "Birazdan gelecek" yanıtını aldıktan sonra gözümü futbolcuların odalarından çıkıp geldikleri merdivene dikiyorum.

KAZANMAK SİZİN HAKKINIZDI
Sonunda Messi'yi görünce Noray Ağabey'in kolundan neredeyse çekiştirip, "Ağabey geliyor geliyor" diyorum. Onun "Lionel" diye seslenmesiyle genç yıldız yanımıza geliyor. Ama arka tarafta yüzlerce kişi ve gazeteciler bir fotoğraf, bir imza ve küçücük bir röportaj için çıldırıyor. O yüzden sakin bir yere geçiyoruz. Kendimi tanıtıyorum ve sorularımı bir bir sıralamaya başlıyorum. Kısa zamanda çok şey öğrenmeliyim. Önceliği milli takımımızın İspanya ile oynayacağı maçlara veriyorum. Messi'nin yanıtı beni oldukça şaşırtıyor: "Türkiye, Avrupa Futbol Şampiyonası'nda beğendiğim takımlardan biriydi. Özellikle geriye düşmelerine karşın hiç pes etmemeleri benim için büyük sürprizdi. Bu tür turnuva karşılaşmalarında geriye düşünce toparlamak çok zordur. Ama Türkiye en iyi oynadığı maçı ise kaybetti. Almanya karşısında kazanmak sizin hakkınızdı. Ancak futbol böyle bir oyun işte. Kötü oynar kazanırsınız iyi oynar kaybedersiniz.

İSPANYA İYİ TAKIM AMA...
O maçı almış olsaydınız finalde İspanya'yı da yenerdiniz. Çünkü yaratıcı oyuncularınız ve iyi bir kenar yönetiminiz var. Fatih Terim ismini son yıllarda sık sık duyuyorum. Çek Cumhuriyeti ve Hırvatistan maçlarında geriden gelip kazandınız. Ki bu iki takım da üst düzey kalitede ekipler. İspanya'daki maçı kazanırsanız hiç şaşırmam. İspanya Milli Takımı en forma dönemlerinden biri yaşıyor. Ama her takım yenilebilir. Bunu siz de biliyorsunuz. Umarım iki maç da futbol adına izleyenlere zevk verir."

BARCELONA'DA KALACAĞIM
Takım otobüsüne birlikte yürüyoruz. İleride bekleyen kalabalık sanki saldıracakmış gibi. Son sorumu yöneltmek zorundayım, çünkü yoğun trafikten sıyrılıp maçın oynanacağı Velodrome Stadı'na gitme vakti artık. "Barcelona'da oynuyorsun. Ama birçok takımın rüyasısın. Napoli'den Milan'a, Manchester City'den United'a kadar herkes peşinde". Messi gülümsüyor, "O işlerle aynı zamanda menajerim olan babam (Jorge Messi) ilgileniyor. Futbolumun etkilenmemesi için bana yansıtmıyor. Barcelona beni yetiştiren ve bugünlere gelmemi sağlayan kulüp. Bu konuda biraz duygusalımdır, realist değil. Bu kulüple birçok başarı kazandım. Mutluyum ve beni kovmadıkları sürece Barcelona'da kalmaya niyetliyim."

BEN MARADONA OLAMAM
Messi, "Kendini Maradona'nın veliahtı gibi görüyor musun?" sorusuna "Hayır görmüyorum. Maradona futbolun gelmiş geçmiş en büyük ismidir. O Arjantin'de bir ilahtır" yanıtını verdi..

Maradona ile birlikte Arjantin Milli Takımı'nda en çok ilgi gören isim olmak nasıl bir duygu? Genç yıldızın bu ilgi hoşuna gitse de, zaman zaman çok bunaldığını söylüyor: "İspanya'da şampiyonluğa oynayan bir takımdasınız. İlgi elbette çok güzel bir şey. Ama zaman zaman normal bir insan gibi sokakta gezmeyi, oturup bir yerde kahve içmeyi çok özlüyorum. Bunu ünlü bir futbolcu olunca yapabilmeniz imkansız. Bazen kendi kendime 'Keşke normal bir insan olsaydım' dediğim oluyor. Futbolu şöhret olmak için seçmedim, futbola aşık olduğum için seçtim." Peki kendisini Maradona'nın veliahtı olarak görüyor mu? "Hayır görmüyorum. Maradona futbolun gelmiş geçmiş en büyük ismidir. Arjantin'de o bir ilahtır. Tek başına Arjantin'i dünya şampiyonu yapmayı başardı. Ama 2006'da bizden bunu başarabilen çıkmadı. Onun takımın başına gelmesi birçok şeyi değiştirdi.

BEN SADECE ÖĞRENCİSİYİM
Yakında çok daha iyi, 1980'lerdeki gibi bir Arjantin seyredeceksiniz. O hem çok iyi ve ciddi bir teknik direktör, aynı zamanda herhangi bir sıkıntınız, derdiniz olduğunda siz söylemeden bunu anlayan ve size arkadaş gibi yaklaşan birisi. Maradona olarak anılmak benim için büyük onur. Ama ben sadece onun öğrencisiyim diyebilirim."

VE SON SÖZ
Sorunun ardından bana çevirmenlikte gönüllü olan ve çocukluğundan bu yana tanıdığı Noray Ağabey'e sarılıyor. Benimle de tokalaşıyor ve ardından eliyle omzumu sıkıyor. Bizi geride bırakıp otobüse tam binmeye hazırlanırken, ileride Fransız polisini atlatıp koşarak gelen yaklaşık 100 kişi görüyoruz. Noray Ağabey cansiperane bir şekilde öne atlayıp taraftarları, fena şekilde fırçaladığı Fransız polisiyle birlikte, durdurmayı başarıyor. Ne de olsa bugün en az 150 milyon euro olan bir yıldız Messi.

GALATASARAY VE F.BAHÇE
Messi'nin Galatasaray ve Fenerbahçe için de söylediği birer cümle vardı. Genç yıldız, Fenerbahçe için, "Geçen yıl Inter'i yendikleri maçın özetini izlemiştim. Roberto Carlos ve Güiza'nın F.Bahçe'de oynadığını biliyorum" diye konuştu. Messi, Galatasaray'a dair de şu yorumu yaptı: "UEFA Kupası'nı aldıklarını biliyorum. Bu önemli bir başarı."

ARDA BENİM TAKIMIMDA HEP VAR
Messi, Türkiye'de en çok beğendiği yıldızın Arda Turan olduğunu söyledi. Genç futbolcu, "Şüphesiz Arda. Hem Galatasaray'da hem de milli takımda birkaç kez izledim. Çok yetenekli bir yıldız olduğunu düşünüyorum. Avrupa'da birçok takımın onu istediğini okudum ve duydum. Haksız değiller. Play Station'da futbol oynarken onu takımıma muhakkak alıyorum. Yaşıtlarım arasında yıldız diyebileceğim birkaç isimden biri. İspanya Ligi'nde olmasını isterim. La Liga birçok yetenekli oyuncunun forma giydiği bir lig ve Arda da burada oynamayı fazlasıyla hak ediyor" ifadesini kullandı. Peki aynı ligde forma giydiği Real Sociedad ve Villarreal'de büyük işlere imza atan Nihat Kahveci ile ilgili ne düşünüyordu Messi?

"SİZİ NİHAT KAHVECİ TANITTI"
"Nihat, Türkiye'nin tanınmasında çok etkili oldu. Onun La Liga'ya gelmesinin ardından Türkiye hakkında pek bir şey bilmeyen futbol dünyası Nihat'ın sayesinde gözünü ülkenize çevirdi. Her şeyden önce sahada son derece pozitif bir oyuncu. Kazanma hırsı yüksek. Forvet oynamasına karşın duran topları son derece etkili. Şanssız sakatlıklar yaşadı, ama oynadığı zamanlarda büyük başarılara imza attı. Sociedad'ta Kovaçeviç ile birlikte takımın başarılı olmasına büyük katkı sağlamıştı."
HayalGibi
HayalGibi
ADMİN
ADMİN

Tuttuğu Takım : Galatasaraylı
Ruh Hali : Keyifli
Başak Keçi
Rep Gücü : 2394
Başarı Sistemi : 6

https://hayalgibi.forum.st

- Similar topics