Hayal Gibi Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Atatürk ve Türk Bayrağı
Berat Kandiliniz Kutlu Olsun ______ Atatur10
Giriş yap

Şifremi unuttum

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
» Şeytanlar Kongresi
Berat Kandiliniz Kutlu Olsun ______ Icon_minitimePerş. Nis. 15, 2021 1:49 am tarafından tunayashar

» Gezegenin Yeni İnsanları
Berat Kandiliniz Kutlu Olsun ______ Icon_minitimeSalı Nis. 13, 2021 6:57 am tarafından tunayashar

» Hi ben Tuna
Berat Kandiliniz Kutlu Olsun ______ Icon_minitimeSalı Nis. 13, 2021 6:40 am tarafından tunayashar

» Bize Sevmesini Öğretmediler Sevgili___________
Berat Kandiliniz Kutlu Olsun ______ Icon_minitimePtsi Nis. 30, 2012 11:14 pm tarafından duygu

» Gs'nin Son ve Harika Tezahüratı "Nevizade Geceleri"... mp3 indir
Berat Kandiliniz Kutlu Olsun ______ Icon_minitimeSalı Nis. 26, 2011 10:25 pm tarafından Serdar73

» Samet Aybaba kredi kartıyla kaleci almış !
Berat Kandiliniz Kutlu Olsun ______ Icon_minitimeCuma Şub. 18, 2011 9:01 pm tarafından HayalGibi

» SEOUL HIREMCO F1,F2,X,TITANX ve TURBO-HD için Hazır Kanal Listesi
Berat Kandiliniz Kutlu Olsun ______ Icon_minitimeCuma Şub. 18, 2011 5:44 pm tarafından eleman

» BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN..
Berat Kandiliniz Kutlu Olsun ______ Icon_minitimePerş. Eyl. 09, 2010 5:28 am tarafından neslihan efran

» ahhh ahhh..
Berat Kandiliniz Kutlu Olsun ______ Icon_minitimeÇarş. Eyl. 08, 2010 6:36 am tarafından neslihan efran

» ANLASANA......
Berat Kandiliniz Kutlu Olsun ______ Icon_minitimeÇarş. Eyl. 08, 2010 5:15 am tarafından neslihan efran

» DÜŞKAVURAN...
Berat Kandiliniz Kutlu Olsun ______ Icon_minitimeÇarş. Eyl. 08, 2010 5:11 am tarafından neslihan efran

» HER AŞK KATİLİDİR BİR ÖNCEKİNİN..
Berat Kandiliniz Kutlu Olsun ______ Icon_minitimeÇarş. Eyl. 08, 2010 5:08 am tarafından neslihan efran

» YANLIŞ ANLA BENİ..
Berat Kandiliniz Kutlu Olsun ______ Icon_minitimeÇarş. Eyl. 08, 2010 5:03 am tarafından neslihan efran

» YİTİKLİĞİMİZE...
Berat Kandiliniz Kutlu Olsun ______ Icon_minitimeÇarş. Eyl. 08, 2010 4:59 am tarafından neslihan efran

» Yengeç Burcu (22 Haziran - 23 Temmuz)
Berat Kandiliniz Kutlu Olsun ______ Icon_minitimeÇarş. Eyl. 08, 2010 4:50 am tarafından neslihan efran

» git artık..
Berat Kandiliniz Kutlu Olsun ______ Icon_minitimeÇarş. Eyl. 08, 2010 4:46 am tarafından neslihan efran

» yok daha neler:d
Berat Kandiliniz Kutlu Olsun ______ Icon_minitimeÇarş. Eyl. 08, 2010 4:40 am tarafından neslihan efran

» kendimi ihbar ediyorummmm:D
Berat Kandiliniz Kutlu Olsun ______ Icon_minitimeSalı Eyl. 07, 2010 1:26 am tarafından HayalGibi

» Genç Kız ve Cinayet
Berat Kandiliniz Kutlu Olsun ______ Icon_minitimePaz Eyl. 05, 2010 5:20 pm tarafından geceler67

» Facebook Bağlantı Sistemi
Berat Kandiliniz Kutlu Olsun ______ Icon_minitimePerş. Ağus. 12, 2010 4:31 pm tarafından HayalGibi

En iyi yollayıcılar
HayalGibi (888)
Berat Kandiliniz Kutlu Olsun ______ Bar_leftBerat Kandiliniz Kutlu Olsun ______ BarBerat Kandiliniz Kutlu Olsun ______ Bar_right 
GrkM (303)
Berat Kandiliniz Kutlu Olsun ______ Bar_leftBerat Kandiliniz Kutlu Olsun ______ BarBerat Kandiliniz Kutlu Olsun ______ Bar_right 
asalet_05 (261)
hüsna (183)
neslihan efran (145)
frenetico_angelo (128)
CanTanem (66)
Mv_FLZF (37)
SfenKs (29)
merdogan62 (17)

Anahtar-kelime

+1902  

Anket

Hayal Gibi Forum da en beğendiğiniz bölüm hangisi :)

Berat Kandiliniz Kutlu Olsun ______ Bar_left0%Berat Kandiliniz Kutlu Olsun ______ Bar_right 0% [ 0 ]
Berat Kandiliniz Kutlu Olsun ______ Bar_left20%Berat Kandiliniz Kutlu Olsun ______ Bar_right 20% [ 2 ]
Berat Kandiliniz Kutlu Olsun ______ Bar_left10%Berat Kandiliniz Kutlu Olsun ______ Bar_right 10% [ 1 ]
Berat Kandiliniz Kutlu Olsun ______ Bar_left10%Berat Kandiliniz Kutlu Olsun ______ Bar_right 10% [ 1 ]
Berat Kandiliniz Kutlu Olsun ______ Bar_left30%Berat Kandiliniz Kutlu Olsun ______ Bar_right 30% [ 3 ]
Berat Kandiliniz Kutlu Olsun ______ Bar_left0%Berat Kandiliniz Kutlu Olsun ______ Bar_right 0% [ 0 ]
Berat Kandiliniz Kutlu Olsun ______ Bar_left20%Berat Kandiliniz Kutlu Olsun ______ Bar_right 20% [ 2 ]

Toplam Oylar : 10

Ziyaretçi Defteri
Berat Kandiliniz Kutlu Olsun ______ Ziyare10
Sosyal yer imi

Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde Hayal Gibi adresi saklayın ve paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde Hayal Gibi Forum adresi saklayın ve paylaşın

RSS akısı

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

Istatistikler
Toplam 1074 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: tunayashar

Kullanıcılarımız toplam 1543 mesaj attılar bunda 699 konu
Kimler hatta?
Toplam 6 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 6 Misafir

Yok

[ Bütün listeye bak ]

Sitede bugüne kadar en çok 181 kişi Ptsi Tem. 31, 2017 7:07 am tarihinde online oldu.
Hayal Gibi Forum Facebook
TopListler

TOPlist

Berat Kandiliniz Kutlu Olsun ______

3 posters

Berat Kandiliniz Kutlu Olsun ______ Empty Berat Kandiliniz Kutlu Olsun ______

Mesaj tarafından CanTanem Çarş. Ağus. 05, 2009 5:34 am

BERAT KANDİLİ

Berat Kandiliniz Kutlu Olsun ______ Kandilllllll

Cenab-ı Hak buyuruyor:

'Apaçık kitaba yemin olsun ki, Biz Kur'an-ı mübarek bir gecede indirdik. Biz, gerçekten uyarıcıyız. O mübarek gecede, her hikmetli iş katımızdan bir emirle ayırt edilir...
'(Duhan, 44/1-4)

Ayette geçen, 'mübarek gece'den maksat; Berat gecesidir. Kur'ânın bu gecede, Yedinci semadan dünya semasına indirildi. Kadir gecesinde ise ilk kez Peygamber Efendimize indirilmeye başlandı.

Bu gecenin, dört adı vardır. "Mübarek gece", "Berae gecesi" "Sakk gecesi", "Rahmet gecesi". Ve denildi ki bununla Kadir Gecesi arasında kırk gün vardır. Berae ve Sakk gecesi denilmesi hakkında da denilmiştir ki, haraç tamamen alındığı zaman beraetlerini (temize çıkmalarını) dile getiren bir sened yazıldığı gibi, Allah Teâlâ da bu gece mümin kullarına beraet yazar. Ve denilmiştir ki bu gecede beş özellik vardır:

Bu gecenin beş özelliği vardır:

1) Bu gecede önemli işlerin seçimi ve ayırımı yapılır.
2) Bu geceyi ibadetle geçirenlere yardımcı olması amacıyla Allah tarafından melekler gönderilir.
3) Bu gece bağışlanma ve af gecesidir.
4) Bu gecede yapılan ibadetlerin fazileti çok büyüktür.
5) Bu gecede Peygamberimize şefaat yetkisinin tamamı verilmiştir. Bu yetkinin üçte biri Şaban'ın onüçüncü günü, üçte biri Şaban'ın ondördüncü günü, geri kalan üçte biri de Şaban'ın onbeşinci günü verilmiştir.

Hazreti Âişe (ranha) bu gecenin fazileti hakkında şunları anlatıyor:

Günün birinde Hazreti Peygamber yanıma girdi. Elbisesini çıkardı. Aradan zaman geçmeden tekrar giyindi. Bunun üzerine beni şüphe, kıskançlık sardı. Ortaklarımdan birinin yanına gidecek sandım ve peşini takip ettim. Medine’nin kabristanı olan Bakîu’l-Garkad’da kendisine eriştim. Mü’minlere ve şehidlere istiğfar ve dua ediyordu. Kendi kendime: ‘Anam babam sana feda olsun! Sen Rabb’ının rızası uğrunda, ben ise dünya peşindeyim!’ diyerek döndüm. Soluk soluğa eve girdim. Arkamdan da Resülüllah (sav) girdi.

-Neden böyle hızlı nefes alıyorsun?’ dedi.
Ben,
-Anam babam uğruna feda olsun. Yanıma gelip elbisenizi çıkardıktan sonra tekrar giyindiniz, beni kıskançlık tuttu. Ortaklarımdan birinin yanına gideceğinizi zannettim. Nihayet sizi kabristana giderken gördüm,dedim.

Resul–ü Ekrem,
-Resülüllah sana haksızlık edecek diye mi korkuyorsun?’ dedi.
Ardından Cibril geldi ve şöyle dedi:

-Bu gece Şa’bân’ın on beşinci gecesidir. Cenabı Hak bu gecede Benî Kelb kabilesi koyunlarının sayısı kadar kimseyi cehennemden âzâd eder. Fakat bu gece Allah; müşriklerin, kincilerin, akrabalarıyla münasebeti kesenlerin, hayat ve ihtişamlarına mağrur olanların, ana ve babalarına isyan edenlerin, içki düşkünlerinin yüzlerine bakmaz.
Resul–ü Ekrem, elbisesini çıkardı.

-Bu gece ibadet etmeme müsaade eder misiniz? buyurdu.
-Evet, sana anam babam feda olsun, dedim.

Peygamber namaza kalktı. Secdeye kapanıp uzun müddet kaldı. Endişelendim, elimle yokladım. Elim, ayağının altına dokununca kımıldadı. Ben de sevindim. Secdede şöyle niyaz ettiğini işittim:

‘Allah’ım! azabından afvına, gazabından rızana sığınıyorum. Sen’den yine Sana iltica ediyorum. Şânın yücedir. Sana yaptığım senayı Senin kendine yaptığın senaya denk bulmuyorum. Sana lâyık bir surette hamd etmekten âcizim.’

Sabah olunca bunları Resul–ü Ekrem’e söyledim. O da,

- Yâ Âişe, bunları öğrendin mi? dedi.
-Evet yâ Resülüllah, dedim.

Resuli Ekrem;

-Bunları hem öğren hem de başkalarına öğret. Zira bunları bana Cibril öğretti ve secdede bunları okumamı ta’lîm buyurdu.’ dedi.”

Sevgili Peygamberimiz (s.a.v) buyuruyor:

"Her kim bu gece yüz rekat namaz kılarsa yüce Allah ona yüz melek gönderir. Otuzu ona cenneti müjdeler, otuzu ona cehennem azabından teminat verir. Otuzu da ondan dünya afetlerini savarlar, O'nu da ondan şeytanın tuzaklarını hilelerini savarlar."
"Yüce Allah bu gece ümmetine öyle rahmet eder ki Kelb kabilesinin koyunlarının kılları sayısınca."
"Yüce Allah bu gece bütün müslümanlara mağfiret buyurur ancak kâhin, sihirbaz, yahut çok kin güden veya içkiye düşkün olan, yahut ana-babasını inciten, veya zinaya ısrarla devam eden müstesna."
'Şaban ayının 15. gecesini ibadetle geçirin, gündüzünde de oruç tutun. Çünkü yüce Allah, bu gece dünya semasına rahmetiyle tecelli eder ve; 'tevbe eden yok mu! Onu affedeyim. Rızık isteyen yok mu, ona rızık vereyim, hastalığından şifa isteyen yok mu ona şifa vereyim. Yok mu şunu isteyen yok mu bunu isteyen' der. Bu durum, sabaha kadar devam eder'
'Ameller, bu ayda âlemlerin Rabb'ı yüce Allah'a arz edilir. Ben de amellerimin oruçlu iken Allah'a arzedilmesini isterim'

BERAT KANDİLİNİZ

MÜBAREK OLSUN
CanTanem
CanTanem
Isınan
Isınan

Tuttuğu Takım : Fenerbahçeli
Ruh Hali : Melek
Ikizler Horoz
Rep Gücü : 186
Başarı Sistemi : 1
Lakap : OPeriKızı

Berat Kandiliniz Kutlu Olsun ______ Empty Geri: Berat Kandiliniz Kutlu Olsun ______

Mesaj tarafından GrkM Çarş. Ağus. 05, 2009 5:29 pm

ALLah Razı OLsun.. Tüm İsLâm ALeminin Berat KandiLi Mübarek OLsun..
GrkM
GrkM
Bağımlı
Bağımlı

Ruh Hali : Düşünceli
Ikizler Keçi
Rep Gücü : 561
Başarı Sistemi : 1
Lakap : LaGoraS

Berat Kandiliniz Kutlu Olsun ______ Empty Geri: Berat Kandiliniz Kutlu Olsun ______

Mesaj tarafından asalet_05 Cuma Ağus. 07, 2009 2:12 pm

çok incesiniz arkadaşlar Allah razı olsun
asalet_05
asalet_05
Bağımlı
Bağımlı

Ruh Hali : Sakin
Başak Kaplan
Rep Gücü : 401
Başarı Sistemi : 0

- Similar topics